може се преузети овде.
Државни инспекторат Републике Хрватске објавио је информацију за потрошаче о опозиву производа Adriatic Queen, „Скуша филети у маслиновом уљу“ , тежине 105 г, број лота L12/03/20 V4, због постојања могућност појаве кристала “струвита”, произвођача “Sardina d.o.o” , Постира, Хрватска.
Кристали струвита настају спајањем природних, нормалних састојака меса свих морских плодова након што се риба стерилизују у конзерви. Струвити не представљају ризик по здравље људи, јер се растварају у желуцу и не акумулирају у организму као штетне материје.
Медјутим, како ови кристали могу бити величине и до 1 цм и подсећају на стакло, могу довести, нарочито код млађе популације, до механичког оштећења усне дупље и горњих органа за варење.
Према информацијама из RASFF Хрватска, спорни лот је стављен на тржиште Чешке и Словачке.
Истрагом спроведеном у Србији, утврђено је да се спорни лот конзерве скуше не налази се у овом тренутку у промету на територији Републике Србије.
Више информација можете прочитати овде.
Обавештавамо вас да почев од 18.05.2020. године подношења захтева Управи за ветерину ће се вршити путем поште или подношењем захтева на писарници Управа за заједничке послове републичких органа,Влада Републике Србије, Омладинских бригада бр.1 Нови Београд, електронско подношење захтева престаје на основу престанка важења вандредног стања у Републици Србији.
Престанак вакцинације свиња против класичне куге свиња у Репбулици Србији.
Број телефона: 0800/234-236 током читавог дана или, у току радног времена опширније...
Објављена су нова упутства Управе за ветерину која се односе на регистрацију ветеринарских субјеката. Наведена упутства можете преузети овде.
У дане викенда и државног празника пријаве од стране грађанства примаће дежурни ветеринарски инспектор на телефон 011/66-56-015 од 730 до 1530 часова.
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ДРЖАОЦЕ ЖИВОТИЊАИЗВЕШТАЈ О ИЗВРШЕНОМ ИНСПЕКЦИЈСКОМ НАДЗОРУ ПО НАЛОГУ УПРАВЕ ЗА ВЕТЕРИНУ У ОБЈЕКТУ ПД ,,МАЧВА” ДОО КЛАНИЦА ШАБАЦНакон извршене службене контроле и надзора у објекту ПД ,,МАЧВА”ДОО кланица Шабац и утврђених озбиљних недостатака по питању просторија и опреме у кланици, дана 28.02.2017. године ветеринарска инспекција донела је Решење о привременој забрани радаи обављања делатности клања папкара ( говеда и свиња ) до отклањања утврђених недостатака. У току контроле донета је мера забране стављања у промет 4,500 кg хране животињског порекла затечене у промету без декларације и наложено нешкодљиво уништење. У депоу кланице затеченено је 52 свиње за клање, од тога 33 свиње нису биле обележене и немају ветеринарску документацију. Наложене су мере карантина, које ће спровести надлежна ветеринарска станица из Шапца. ВАНРЕДНИ ИНСПЕКЦИЈСКИ НАДЗОР И КОНТРОЛА ОБЈЕКТА ЗА ПРЕРАДУ МЛЕКА У КРАЉЕВУВетеринарски инспектор рашког управног округа дана 23.02.2017.године, извршио је ванредни инспекцијски надзор објекта за прераду млека, млекаре ''Mlekara Milky'' у Метикошима- Краљево. Том приликом стављено је ван промета 4.232кg хране (у типу производа од млека), без декларације и за коју субјекат у производњи није могао да документује следљивост. Храна је проглашена небезбедном и није за исхрану људи. Дато је решење о уништењу по закону прописаном начину. Субјекту ће бити поднета пријава пред надлежним судом. ИЗВЕШТАЈ О ИЗВРШЕНИМ КОНТРОЛАМА УГОСТИТЕЉСКИХ ОБЈЕКАТА НА ДИВЧИБАРАМАПоступајући по налогу Министарства пољопривреде и заштите животне средине, републички ветеринарски инспектори са централног и локалног нивоа извршили су ванредну инспекцијску контролу субјеката у пословању храном, односно угоститељских објеката ''Кондор-Тис'' д.о.о. и ''БОБ'' у власништву фирме ''Петошевић'' д.о.о. са Дивчибара са циљем провере навода из већег броја пријава прослеђених Управи за ветерину. Приликом службене контролe просторија за пријем и складиштење хране животињског порекла и то хлaдњаче и замрзивача, који се налазе у делу објеката у коме се припрема храна, нађено је 48kg замрзнутог свињског и јунећег меса, као и 16,5kg млека и млечних производа, који нису били на прописани начин обележени и декларисани па тиме и небезбедни за исхрану људи. Такође се, из документације, дате на увид није могла утврдити следљивост и порекло наведене хране, па су тако наложене мере њеног нешкодљивог уклањања. Контролом објеката је установљено да нису решили нешкодљиво уклањање споредних производа животињског порекла категорије 3, односно остатака готове неконзумиране хране, док је контролом добре хигијенске и добре дистрибутивне праксе у објекту ''Кондор-Тис'' д.о.о. утврђено да не постоји примена система самоконтроле у пракси. Том приликом ветеринарски инспектори су наложили да се, у року од 90 дана исправе уочене неправилности. |
Још чланака...
|
<< Почетак < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следећа > Крај >> |
Страна 1 од 6 |